محدود کردن رژیم غذایی به مرغ و ماهی، منجر به فقر آهن می‌شود

کارشناسان تغذیه هشدار دادند محدود کردن رژیم غذایی به مرغ و ماهی برای سلامتی خطرناک است و می‌تواند موجب بروز مشکلات بسیاری از جمله فقر آهن شود

به این کارشناسان می‌گویند رژیم غذایی منحصر به مرغ و ماهی و عاری از گوشت قرمز مانند هله‌هوله‌خوری، بدن را با کمبود شدید آهن مواجه می‌کند. به گفته پزشکان فقر آهن برای سلامت زنان بسیار خطرناک است و بازده تحصیلی کودکان را نیز به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.
به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، افزودن مواد غذایی و منابع غنی از آهن به رژیم غذایی شامل استیک، جگر و سبزی بولاغ اوتی می‌تواند این کمبود را در حد قابل قبولی جبران کند.
کریستین جسن از فعالان بهداشت و سلامتی در انگیس در این باره خاطرنشان کرد: افزایش فقر آهن در بین زنان در کشورهای توسعه یافته نظیر انگلیس امروزه به یک نگرانی واقعی تبدیل شده است. عوارض فقر آهن جدی و اثرگذار هستند و می‌توانند زندگی عادی افراد را مختل کنند. فقر آهن از عوامل تشدید کننده خستگی و عدم تمایل به کار و فعالیت است.
طبق مطالعه انجام شده از سوی مرکز دولتی «یوگوو» در انگلیس تحت عنوان «مطالعه رژیم غذایی و تغذیه ملی» یک چهارم از زنان و دختران نوجوان انگلیسی با کمبود دریافت آهن از طریق تغذیه مواجه هستند که به این ترتیب خطر جدی سلامتی آن‌ها را تهدید می‌کند.
مصرف زیاد ترشی و تشدید خطر کم خونی و فقر آهن در زنان

امکان تشدید کم خونی و فقر آهن در بانوان به دلیل مصرف افراطی ترشی وجود دارد.
ترشی بخشی از فرهنگ غذایی ما ایرانیان است و نمی‌توان در خصوص خوب یا بد بودن مطلق آن صحبت کرد، اما باید توجه داشت که مصرف زیاد این ماده غذایی می‌تواند پیامدهای منفی برای مصرف کنندگان به ویژه زنان به همراه داشته باشد.
با توجه به وجود حجم بالای سرکه در ترشی، توصیه می‌شود بیشتر از یک قاشق در طول روز از این ماده استفاده نشود، زیرا مصرف زیاد سرکه بر روی معده تاثیر منفی می‌گذارد.
مصرف زیاد ترشی توسط زنان منجر به تشدید کم خونی و فقر آهن در آنها شده و در ادامه افت فشار به همراه دارد.
خطر مصرف ترشی که با فقط با سرکه درست می‌شود بیشتر است، اما نوع دیگری از ترشی وجود دارد که سرکه کمتری در آن استفاده می‌شود که بهتر است خانواده‌ها این نوع ترشی را بیشتر در سبد غذایی خود جای دهند. همشهری

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Find Brand New Free Sprint Phones. | Thanks to Current Mortgage Rates, Credit Card Offers and Credit Repair