بهترین روش طبخ غذا بخارپز کردن است

بهترین روش طبخ غذا بخار پز کردن است.» « کباب کردن گوشت نیز روش مناسبی جهت طبخ غذا است نکته مهم استفاده از حرارت ملایم با فاصله مناسب از حرارت است تا از سوختن گوشت جلوگیری شود.»

برلیانت بزرگمهر در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«بهترین روش طبخ غذا بخار پز کردن است و پس از آن آب پز کردن نیز روش مناسبی جهت پخت غذا است به شرط اینکه غذا با آب کم پخته شود و در ظرف بسته بوده و زمان پخت غذا نیز طولانی نباشد و آب حاصل از غذا نیز مورد استفاده قرار گیرد.»
وی ادامه داد:«کباب کردن گوشت یا مرغ و ماهی نیز یک روش مناسب جهت پخت غذا است البته بایستی نکاتی در این خصوص رعایت شود از جمله این که قطعات گوشت نازک بوده و از قطعات قطور گوشت جهت کباب کردن استفاده نشود چرا که در این صورت حرارت به تمام قسمت‌های گوشت نمی‌رسد و داخل گوشت خام می‌ماند و ممکن است حاوی تخم انگل و یا میکروب‌های مختلف باشد که عامل بروز بیماری‌ها خواهد بود.»
«کباب کردن» خطرناک ترین و «بخارپزی» بهترین شیوه پخت مواد غذایی است
یک فوق تخصص گوارش با بیان اینکه سرطان گوارش، چهارمین سرطان شایع در دنیاست، گفت: 70 درصد علت بروز این بیماری مربوط به نوع تغذیه و مصرف سیگار برمی‌گردد.
امروزه استفاده از غذ‌اهای کم چرب، کم کا لری و روغن‌های گیاهی در عدم ابتلا به سرطان گوارش سودمند است.
در اثر کباب شدن ، چربی ها شکسته و هیدروکربن ایجاد می‌شود و هر چقدر زمان پخت گوشت به صورت کبابی بیشترشود، سرطان زا بودن آن نیز بیشتر می‌شود.
معمولاٌ این باکتری‌ها را می‌توان با قراردادن در مایکروویو، کشیدن فویل روی آن و تفت دادن با روغن کم از بین برد.
از نظر پزشکی بهترین روش پخت، بخارپز کردن است با این حال در روش آب پزکردن تمام ویتامین و اسید‌فولیک موجود در مواد غذایی وارد آب می‌شود و ارزش غذایی آن کم می‌شود.
مصرف غذاهای آماده ، کالباس و سوسیس که مواد نگهدارنده دارند و غذاهای دودی شده مانند ماهی در افزایش بروز سرطان گوارش نقش مهمی دارند.
مردم باید میزان استفاده از سبزی‌جات، غذاهای بخارپزو روغن های گیاهی را افزایش وهمچنین غذاهای آماده و کباب پز شده را به حداقل برسانند.همشهری

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Find Brand New Free Sprint Phones. | Thanks to Current Mortgage Rates, Credit Card Offers and Credit Repair